چوب دارچین سرشار از آنتی اکسیدان است

دارچین انواع مختلفی دارد، از جمله: دارچین سیلان که بومی سریلانکا است و کم‌ترین و گران‌ترین و به رنگ قهوه‌ای روشن است و برای پخت و پز استفاده می‌شود و از نظر کیفیت و بافت متمایز است.

چین است که رایج ترین است و رنگ آن قهوه ای مایل به قرمز تیره و بافت آن سفت تر از دارچین سیلان است که در مقاله به فواید این انواع اشاره خواهیم کرد.

چوب دارچین حاوی آنتی اکسیدان است دارچین حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول ها است که از بدن در برابر آسیب های اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند که خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2015 در مجله Food & Function منتشر شد، ترکیبات موجود در دارچین ممکن است به کاهش شرایط التهابی مرتبط با افزایش سن کمک کند.

دارچین

دارای آنتی اکسیدان‌ها و خواص ضد التهابی است. شایان ذکر است که التهاب ممکن است در برخی شرایط در مبارزه با عفونت و ترمیم بافت های آسیب دیده مفید است، اما زمانی که این عفونت ها مزمن باشند مشکل ساز است.

دارچین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است خواص ضد باکتریایی: دارچین می تواند بسیاری از انواع باکتری های عامل بیماری از جمله سالمونلا، E. coli و استافیلوکوک را کاهش دهد.

خواص ضد قارچی: دارچین می تواند قارچ کاندیدا آلبیکنس را که باعث اکثر انواع عفونت های قارچی واژن می شود، کاهش دهد، اما این مطالعه هنوز آزمایشگاهی است و مشخص نیست که چگونه و آیا می توان از دارچین برای کاهش عفونت استفاده کرد یا خیر.

فواید دارچین چینی ممکن است پیش دیابت را کاهش دهد نوشیدن دارچین چینی به طور قابل توجهی کنترل قند خون را در افراد مبتلا به پیش دیابت بهبود نمی بخشد، از سوی دیگر، دارچین چینی می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد، بنابراین دیابتی ها باید علائم و نشانه ها را کنترل کنند.

قند خون پایین هنگام استفاده از دارچین.

ممکن است به تنظیم چرخه قاعدگی کمک کند بر اساس یک مطالعه بالینی که در مجله پزشکی هلال احمر ایران در سال 2015 منتشر شده، دارچین علاوه بر نقشی که در تسکین خونریزی، درد دیسمنوره و علائم همراه مانند تهوع و استفراغ دارد، به کاهش درد قاعدگی کمک می کند و همچنین به تسکین علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند.

علاوه بر این، زنانی که از سندرم تخمدان پلی کیستیک رنج می‌برند، زمانی که تقریباً 1.5 گرم دارچین در روز به مدت 6 ماه مصرف می‌کردند، متوجه نظمی در چرخه قاعدگی خود شدند، اما سطح انسولین و هورمون‌های آندروژن در آنها تغییر نکرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.