نخود پاییزه سیستم گوارشی بدن را بهبود می بخشد

بیشتر فیبرهای موجود در نخود پاییزه فیبرهای محلول در آب هستند که ژل را در سیستم گوارشی تشکیل می دهند و بنابراین می توانند به افزایش تعداد باکتری های خوب و کاهش خطر رشد باکتری های بیماری زا کمک کنند، که منجر به کاهش خطر ابتلا به برخی از مشکلات گوارشی می شود.

مانند: سندرم روده تحریک پذیر ، سرطان روده بزرگ، علاوه بر کمک به بدن برای دفع موثرتر مواد زائد.

کاهش سطح کلسترول خون: اگرچه تحقیقات و مطالعات زیادی وجود ندارد که تأثیر خوردن نخود را بر میزان چربی بدن نشان دهد، اما شواهدی وجود دارد که نقش آن را در کمک به کاهش کلسترول کل و بد به روشی ساده نشان می دهد.

مطالعه ای در دانشگاه تاسمانی در سال 2007 که روی 47 نفر انجام شد نشان داد که خوردن یک رژیم غذایی غنی شده با نخود به مدت 5 هفته باعث کاهش سطح کلسترول تام در بدن 3.9 درصد و سطح کلسترول بد را تا 4.6 درصد کاهش داد.

در مقایسه با رژیم غذایی غنی شده با گندم.

مطالعه دیگری از دانشگاه تاسمانی در سال 2007 نتایج مشابهی را نشان داد و نشان داد که دلیل این امر ممکن است به دلیل تفاوت بین این دو رژیم غذایی در میزان دریافت درشت مغذی ها باشد (به انگلیسی: Macronutrient)، کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ: نخود حاوی سلنیوم و بتاکاروتن است.

ه به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و به کاهش رادیکال های آزاد کمک می کنند (به انگلیسی: Free Radicals) و دفتر مکمل های غذایی معروف به ODS بیان کرد که سلنیوم ممکن است به کاهش خطر سرطان کمک کند.

و فیبرهای موجود در نخود نیز کمک به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال، یک مطالعه مشاهده‌ای و مشاهده‌ای از دانشگاه کوئینز بلفاست که در سال 2015 منتشر شد نشان داد که افزایش مصرف فیبر غذایی خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را کاهش می‌دهد، یک بررسی منتشر شده در مجله Nutrients در سال 2016 بیان کرد که نخود به افزایش تولید بوتیرات در بدن انسان کمک می کند، که یک اسید چرب با زنجیره کوتاه است که به کاهش تکثیر سلولی و تحریک مرگ برنامه ریزی شده کمک می کند (به انگلیسی: آپوپتوز).

که ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد و نخود حاوی بسیاری از ترکیبات دیگر مانند: لیکوپن، ساپونین ها و ماده ای به نام بیوچانین است که خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.