معرفی افراد مشهوری که از فرش اردکان طرح شکوفه برای منازل شخصی خود استفاده می کنند!

اردکان (اردکان) شهری در شمال یدز و جنوب نایین است بافندگان شهر از طرح های کاشانی برای قالی های درشت بافته خود استفاده می کنند.

فرش های اردکان کاملاً شبیه قالی های یزد یا کاشان هستند نقوش عموماً حول یک مدالیون مرکزی بافته می شود که برخی از آنها ممکن است در گوشه ها تکرار شوند.

مزایا دیگر فرش اردکان طرح شکوفه ممکن است با گل‌ها و تاک‌های دوست‌داشتنی تزیین شده باشد حاشیه اصلی قالی‌های اردکان غالباً نقش برجسته هراتی (برگ قوسی) را نشان می‌دهد، در حالی که حاشیه‌های فرعی دارای گل رز است.

فرش اردکان در قلمرو یزد بافته می‌شوند اما شبیه قالی‌های کاشان طراحی شده‌اند منطقه ای که آنها بافته می شوند بین یزد و نایین قرار دارد.

فرش

 

بنابراین قالی ها نیز می توانند شباهت خاصی به قالی های سنتی بافته شده در این مناطق داشته باشند.

این فرش‌های زیبا، اگرچه به زیبایی اکثر کاشانی‌ها نیستند، اما از همان الگوها و طرح‌ها پیروی می‌کنند و در بسیاری از محیط‌ها می‌توانند نفس‌گیر باشند.

یک راه حل عالی برای کسانی که می خواهند چیز کمی خاص داشته باشند اما بودجه آنها به همتایان گران قیمت کاشان آنها نمی رسد. یک فرش اردکان معمولاً دارای تعداد KSPI حدود 120 یا 30 راج است.

انواع فرش دستباف اردکان و شناخت مدل های مختلف یکی از رایج ترین مواردی است که بسیاری از دوستداران و خریداران این فرش ها به دنبال آن هستند. وقتی کسی از ما می پرسد چه نوع فرشی دارید، پاسخ ما قطعا به چه معناست؟ می توانید دسته بندی های مختلفی را برای فرش در نظر بگیرید.

در این مقاله از فرش فراهان قصد داریم به بررسی مهم ترین انواع فرش دستباف در دسته بندی های مختلف بپردازیم تا اگر قصد خرید فرش را دارید انواع مختلف آن را شناسایی و با هم مقایسه کنید.

انواع فرش دستباف اردکان کدامند؟
همانطور که می دانید مقوله اصلی که در مورد فرش وجود دارد. دو مورد ماشینی و دست ساز وجود دارد.

در گذشته راه های تشخیص فرش دستباف و ماشینی را به دقت بررسی کرده ایم آیا فرشی برای خرید است، بررسی خواهیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.