ماش سیاه از خون دماغ شدن جلوگیری می کند

فواید ماش سیاه برای سلامتی مش فواید سلامت عمومی بالقوه زیادی دارد، از جمله موارد زیر: به تقویت استخوان ها کمک می کند؛ زیرا حاوی فسفر و کلسیم است که برای رشد استخوان ضروری است.

به تقویت سیستم عصبی کمک می کند؛ برای حاوی منیزیم به رشد عضلات کمک می کند؛ چون حاوی پتاسیم است، بنابراین خوب است آن را در رژیم غذایی کودکان قرار دهید.

خطر ابتلای جنین به ناهنجاری های مادرزادی را کاهش می دهد.

برای حاوی اسید فولیک هورمون ها را تنظیم می کند، بنابراین اختلالات قاعدگی را کاهش و تنظیم می کند.
منبع غنی پروتئین: ماش منبع خوبی از پروتئین گیاهی است.

آنها سرشار از آمینو اسیدهای ضروری هستند که بدن قادر به ساخت آنها نیست و نمونه هایی از آنها عبارتند از: فنیل آلانین، لوسین، ایزولوسین، والین و لیزین، آرژنین و غیره.

منبع غنی از ویتامین های گروه B: ماش حاوی گروهی از ویتامین های گروه B است.

که در بسیاری از عملکردهای بدن ضروری هستند و همچنین به حفظ سلامت مغز کمک می کنند و این غلات به ویژه ویتامین B9 معروف به فولات را تامین می کنند.

همانطور که یک فنجان پخته شده از آن به وزن 202 گرم حاوی 80 درصد مقدار توصیه شده این ویتامین است.

که به تشکیل DNA کمک می کند و برای زنان قبل و در طول بارداری ضروری است، زیرا به کاهش خطر برخی از نقایص مادرزادی کمک می کند.

منبع غنی فیبر: ماش پکتین را تامین می کند.

این نوعی فیبر محلول در آب است که می تواند به سرعت عبور غذا از روده کمک کند و در نتیجه حرکت آن را تنظیم کند.

مطالعات علمی در مورد فواید ماش مطالعه مقدماتی منتشر شده در مجله PLOS One در سال 2011 بر روی موش هایی که قبل یا بعد از قرار گرفتن در معرض استرس گرمایی با عصاره پوست ماش تغذیه شده بودند، نشان داد که خواص آنتی اکسیدانی دو نوع فلاونوئید موجود در ماش می تواند خطر استرس ناشی از گرما را کاهش دهد.

(به انگلیسی: Heat Stress) این وضعیتی است که در نتیجه قرار گرفتن در معرض گرمای شدید رخ می دهد، بنابراین به ویژه در بین کارگران رایج است.

کسانی که در محیط‌های گرم کار می‌کنند یا در حین کار در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرند که می‌تواند به اصطلاح به بیماری‌ها یا آسیب‌های شغلی منجر شود (به انگلیسی: Occupational illnesses).

زیرا ممکن است باعث تعریق کف دست، سرگیجه و ایجاد مه بر روی شیشه های محافظ شود و استرس ناشی از گرما منجر به آفتاب زدگی شود.

یا گرمازدگی، یا گرفتگی گرما، یا بثورات ناشی از این گرما.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.