فروش عرقیات گیاهی در یکی از عطاری های تورنتو باعث قتل یک مرد شد!

عصاره های گیاهی طبیعی : وقتی محصولی (دارویی) را با نام طبیعی یا صد در صد گیاهی خریداری می کنیم، انتظار داریم بخشی از این ادعا درست باشد، اما جالب است بدانید مواردی مانند محل رشد گیاه ( گیاه) بر اثر آن محصول تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، اگر گیاهی در زیستگاه اصلی خود رشد و برداشت شود، مسلماً مواد تأثیرگذار موجود در گیاه در مقایسه با گیاهی از همان جنس که در مکانی غیر از رویشگاه اصلی خود رشد می کند، قوی تر و بهتر خواهد بود.

بنابراین، ساخت هر نوع عرقیات گیاهی باید قبل از تبدیل روی گیاهان و مواد مؤثر بر آنها مراقبت و مطالعه شود، در غیر این صورت ممکن است گیاه مصرف کننده از نظر مواد مؤثر کافی ناکافی یا فقیر باشد و در نتیجه دارو و درمان مؤثر واقع نشود.

همچنین لازم است بدانید که هر قسمت از گیاه دارای ویژگی هایی است که با یکدیگر متفاوت است، مثلاً برگ، ریشه، گل و … و محصول باید از قسمتی که این ویژگی ها را دارد تهیه و تهیه کرد.

عرقیات

برای تهیه عرقیات گیاهی از چه قسمتی از گیاه استفاده شد؟

همانطور که قبلا گفتیم بین قسمت های مختلف گیاه تفاوت زیادی وجود دارد این تفاوت باعث می شود که هر قسمت از گیاه قیمت مخصوص به خود را داشته باشد یعنی قیمت ریشه با قیمت ساقه و برگ متفاوت است.

چه مقدار از گیاه برای تهیه یک لیتر عصاره (مقطر) استفاده می شود؟

این برای هر گیاه متفاوت است.

همچنین میزان مصرف گیاه با توجه به میزان اشباع ترین محلول حائز اهمیت است، اما به طور کلی در صورت نیاز (تعیین) که محصول اثر قوی تری داشته باشد، باید از 500 گرم گیاه برای به دست آوردن یک محلول استفاده شود.

درصد کیفیت محصول چقدر است؟

ظاهر و سطح کیفی گیاه تأثیر زیادی در تأثیر آن و در نتیجه بر قیمت آن دارد.

بنابراین ضروری است که گیاهان مورد استفاده آسیب دیده (آسیب دیده یا آسیب دیده)، مخلوط با گیاهان دیگر یا کپک زده نشوند.

درجه اشباع در محصول نهایی چقدر است؟

بسته به کاربردهای مورد انتظار و میزان اثربخشی و اثر، محصول نهایی اشباع می شود.

بنابراین، محصولات دارای درجه اشباع بالاتر با اثر بیشتر و بر این اساس، گران تر هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.