شرکت پسته خندان کرمان یکی از سرشاخه‌های اصلی اقتصاد ایران است

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، ایران و آمریکا دو کشور مسلط بر تجارت پسته هستند و منابع شرکت پسته خندان کرمان یکی از سرشاخه‌های اصلی اقتصاد ایران و یکی از منابع ارزآوری پس از نفت است.

پسته به طلای سبزش معروف است. ویلیام ا. وایت هاوس آمریکایی که گیاه شناس است، بذر و نهال بداخلاقی را از مزارع ایران به آمریکا منتقل کرد.

کشت پسته در آمریکا در ایالت کالیفرنیا به دلیل مشابهت آب و هوای آنجا با ایران گسترش یافت.

اما دلیل رونق کشت پسته در آمریکا تحریم های اقتصادی ایران و عدم دسترسی پسته ایرانی به بازارهای آمریکا و بسیاری از بازارهاست که این فرصت را برای تولیدکنندگان آمریکایی فراهم کرد تا پسته را در بازار بفروشند اما پسته ایرانی همچنان مخاطبان زیادی دارند که با تمام سختی ها ترجیح می دهند پسته ایرانی بخرند.

پسته از نظر شکل و طعم انواع مختلفی دارد که هر کدام از این گونه ها مشتری، بازار و کاربرد دارد.

گفته می شود 90 رقم پسته در ایران وجود دارد اما تعداد کمی از این گونه ها شناخته شده است که می توان به (پسته خندان کرمان، اکبری، کله قوشی، احمد آقایی ) اشاره کرد که این گونه ها پرفروش ترین و پرطرفدارترین گونه ها هستند.

اندازه اصلی که انواع پسته را متمایز می کند، شکل ظاهری پسته است، پسته یا کروی شکل یا بلند است، مانند انواع بزرگتر، ایران پسته را به صورت عمده به چندین کشور می فروشد، اما نوع و نوع پسته نقش مهمی دارد.

نقش مهمی در فروش پسته به کشورهای دیگر دارد.

پسته بزرگ از کتان تجاری ایران. منطقه اقتصادی بیشتر اوقات بادام زمینی بزرگ تولید می کند.

زادگاه اصلی کشاورزی رفسنجان در استان کرمان است.

بازار اصلی این نوع بادام زمینی از شبه جزیره عربستان برای خلیج فارس در ظاهر و شکل بادام زمینی انگور در دسترس مشتریان است.

بزرگترین پسته به دلیل اندازه و ضخامت زیاد و محبوبیت زیاد آن در شبه جزیره عربستان مشخص می شود.

این رقم دارای تفاله قرمز، درشت و طویل است و با وجود اینکه جزو ارقام جدید محسوب می شود، اما به دلیل مرغوبیت میوه، در مزارع پسته گسترش زیادی پیدا کرده است و یکی از ارقام مهم تجاری به شمار می رود.

پسته در ایران است و مقدار زیادی از آن صادر می شود.

بازار این نوع بداخلاقی ها در کشورهای حوزه خلیج فارس است و بیشترین قسمت از این نوع به این کشورها صادر می شود.

ذکر شده است که احیا کننده این نوع پسته به احمد آقا فروتن معروف بوده و نام این شخص این رقم پسته نامیده می شود که محل سکونت این رقم نیز در رفسنجان و سیرجان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.