شخصی که با ریختن شیشه شور در لباسشویی باعث سوزاندن آن شد!

آنزیم ها می توانند طبیعی یا فرآوری شده شیمیایی باشند. این آنزیم ها تشکیل دهنده اصلی مواد شوینده عمده می باشند. آنزیم‌های مختلف خاک‌های خاصی را هدف قرار می‌دهند، و عمل کاتالیزوری خاک را به مولکول‌های کوچک‌تری می‌شکند تا شسته شوند. آنزیم‌ها به طور طبیعی وجود دارند. آنها کمک می کنند نان سریعتر بلند شود و بازده شراب را افزایش دهد. ورود آنزیم ها به مواد شوینده لباسشویی به طرز چشمگیری نحوه شستن لباس ها را تغییر داد.

آنزیم ها به ما این امکان را می دهند که از دمای آب کمتر و مواد شوینده کمتری برای تمیز کردن لباس استفاده کنیم. برای سال‌های متمادی، تنها راه دستیابی به لباس‌های تمیز، استفاده از آب جوش و صابون‌های خشن مبتنی بر لیمو بود.

امروزه دانشمندان بیوتکنولوژی صنعتی یا «بیوتکنولوژی سفید» را ایجاد کرده‌اند که از سلول‌های آنزیمی یا اجزای سلول‌ها برای تولید آنزیم‌های مفید صنعتی برای مواد شوینده لباس‌شویی استفاده می‌کند.

بیوتکنولوژی صنعتی این پتانسیل را دارد که سالانه میلیاردها تن گاز دی‌اکسید کربن را در کره زمین صرفه‌جویی کند و از ساختن آینده‌ای پایدار حمایت کند. برای به دست آوردن بهترین نتایج از هر نوع شوینده لباس‌شویی، فرآیندی سه برابر انرژی شیمیایی، انرژی حرارتی و مکانیکی وجود دارد. انرژی ای که باید هنگام شستن لباس ها مصرف شود.

انرژی شیمیایی، البته، مواد شوینده لباسشویی است. ترکیبات موجود در شوینده لباسشویی که انتخاب می کنید بر نتایج نهایی تأثیر می گذارد. شوینده‌های ارزان‌تر آنزیم‌های کمتر یا بدون آنزیم دارند. آنزیم های کمتر برابر با قدرت پاک کنندگی کمتر است.

انرژی حرارتی مربوط به دمای آب است. شوینده های مختلف به گونه ای طراحی شده اند که در دماهای مختلف بهترین عملکرد را داشته باشند. دستورالعمل ها را بخوانید تا بهترین محصول را برای لباسشویی خود انتخاب کنید. در حالی که همه صابون‌ها از آب گرم‌تر سود می‌برند، می‌دانیم که گرما گاهی برخی از انواع پارچه را خراب می‌کند.

در نتیجه، برخی از فرمول‌های شوینده لباس‌شویی برای جبران کمبود گرما طراحی شده‌اند، با سورفکتانت‌ها و قلیایی‌های بیشتری که به خاک می‌چسبند و چربی‌های سرد را تبدیل می‌کنند، بنابراین همچنان بدون گرما تمیز می‌شود. ده‌ها گزینه در این مورد وجود دارد. قفسه های مواد شوینده لباسشویی چگونه انتخاب می کنید؟ بهترین انتخاب، انتخابی است که از نظر اثربخشی روی خاک های خاص، ترجیح شخصی برای عطر، فرم (پودر، مایع یا تک دوز) و قیمت، با نیازهای خانواده شما مطابقت دارد.

در اینجا نحوه شروع است. لباس های شسته شده خانواده خود را ارزیابی کنید، از جمله انواع لکه ها و میزان خاک بدن. اگر بیشتر لباس‌ها فقط کمی کثیف شده و لکه‌های کمی دارند، ممکن است متوجه شوید که یک شوینده ارزان‌تر و یک لکه‌بر خوب تمام چیزی است که نیاز دارید. اگر خاک سنگین، لباس های باشگاهی با بوی بدن زیاد، و مقدار زیادی مواد غذایی/چربی/لکه های بیرونی دارید، به یک شوینده سنگین نیاز دارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.