سیب زمینی در ایران خطر بیماری های قلبی را کاهش داد

Jarzabkowski گفت، بزرگترین مزیت سلامتی که سیب زمینی ارائه می دهد این است که چگونه می تواند به هضم غذا به دلیل محتوای فیبر بالا کمک کند.

سطح بالای کربوهیدرات سیب زمینی در ایران هضم آن را آسان می کند، در حالی که پوست پر از فیبر آن می تواند به منظم نگه داشتن شما کمک کند.

سلامت قلب

محتوای فیبر موجود در سیب زمینی نیز آن را برای قلب شما مفید می کند.

Jarzabkowski گفت فیبر با پاکسازی کلسترول از عروق خونی مرتبط است. ویتامین C و B6 به کاهش رادیکال های آزاد کمک می کند.

و کاروتنوئیدها به حفظ عملکرد صحیح قلب کمک می کنند.

علاوه بر این، B6 نقش مهمی در فرآیند متیلاسیون ایفا می کند، که، در میان چیزهای دیگر، مولکول بالقوه خطرناک هموسیستئین را به متیونین، جزء پروتئین های جدید، تغییر می دهد.

هموسیستئین بیش از حد می تواند به دیواره رگ های خونی آسیب برساند و سطوح بالای آن با افزایش خطر حمله قلبی و سکته همراه است.

سیب زمینی

عملکرد ورزشی

یارزابکوفسکی توضیح داد که چگونه سیب زمینی می تواند یک پیروزی برای ورزشکاران باشد.

او گفت: سیب زمینی می تواند به بازیابی تعادل الکترولیت کمک کند.

سدیم و پتاسیم که در پوست سیب زمینی یافت می شوند، دو الکترولیت مهم هستند و ورزشکاران با تعریق آنها را از دست می دهند.

همانطور که بسیاری از ورزشکاران می‌دانند، الکترولیت‌ها برای عملکرد بهینه بدن ضروری هستند و مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث گرفتگی عضلات شود.

سرطان و سیب زمینی

یک مطالعه در سال 2017 که توسط Journal of Nutrition Biochemistry منتشر شد (در برگه جدید باز می شود) نشان داد که مصرف سیب زمینی بنفش ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

سیب زمینی بنفش دارای آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی بالایی است که می تواند سطوح اینترلوکین-6 یا IL-6 را کاهش دهد، پروتئینی که با رشد سلول های سرطانی در روده بزرگ مرتبط است.

این مطالعه گروه‌هایی از خوک‌ها را در سه رژیم غذایی مختلف مورد بررسی قرار داد که یکی از آنها با سیب‌زمینی بنفش تکمیل شده بود.

در پایان مطالعه، خوک‌هایی که سیب‌زمینی بنفش خوردند، سطح IL-6 شش برابر کمتر از سایر گروه‌ها داشتند.

در حالی که این مطالعه هنوز روی انسان ها تکرار نشده است، محققان پیش بینی می کنند که نتایج به دلیل شبیه بودن سیستم گوارش خوک به انسان منتقل شود.

بورگوس، زوم فلد، آندره و کوبوف نوشتند: سیب زمینی همچنین حاوی گلیکوآلکالوئیدهایی است که در غلظت های بالا می تواند برای انسان سمی باشد اما در غلظت های پایین می تواند اثرات مفیدی مانند مهار رشد سلول های سرطانی داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.