روغن زیتون اصل یک لیتری سرشار از امگا 3 است و از بیماری های پوستی جلوگیری می کند

درخت زیتون درخت مقدسی است که در ادیان سه گانه توحیدی می یابیم و در کتب آسمانی تورات و انجیل و قرآن آمده است و کشت زیتون در منطقه دجله و فرات آغاز شد که در آنجا کشاورزی و نوشتن ظاهر شد و همچنین اولین کشت زیتون در آنجا ظاهر شد، سپس فنیقی ها آمدند و حرکت کردند و کار کردند.

در مورد کشت زیتون در حوضه مدیترانه از طریق مبادلات تجاری با ساکنان این منطقه، اما رومی ها و یونانی ها اولین کسانی هستند که فرهنگ کشت زیتون را کاشتند، زیرا در کشورهای مختلف مدیترانه گسترش یافت و پس از آن کشت زیتون با انحطاط امپراتوری روم دچار رکود شد و پس از آن دوباره با اعراب به ویژه در اندلس رو به رو شد و بعدها همه کشورهای عربی را در بر گرفت.

حفظ حافظه

خوردن روغن زیتون اصل یک لیتری به طور منظم به حذف تجمع پلاک در داخل سلول های مغز کمک می کند، که ممکن است باعث بیماری آلزایمر، شایع ترین بیماری روانی در جهان شود.

افرادی که به طور منظم روزانه روغن زیتون می خورند حافظه بهتری نسبت به کسانی که از رژیم غذایی کم چرب پیروی می کنند، دارند.

کاهش التهاب بدن

غنی سازی رژیم غذایی با روغن زیتون و سایر غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش التهاب در بدن می شود که به نوبه خود ممکن است به پیشگیری یا بهبود بسیاری از بیماری های پوستی ناشی از التهاب کمک کند.

روغن

پاک کننده طبیعی پوست

روغن زیتون علاوه بر اینکه یک عنصر ضروری در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است، وقتی به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه استفاده شود، به دلیل توانایی آن در کاهش قرمزی و تورم، برای پوست مفید است.

کاهش وزن

مطالعات متعدد نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از روغن زیتون تاثیر مثبتی بر وزن بدن دارد.

بیش از 180 نفر در یک مطالعه 3 ساله شرکت کردند که ثابت کرد مصرف روغن زیتون به کاهش وزن آنها کمک می کند.

در مورد روغن زیتون صحبت کنید

  1.  رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: روغن را بخورید و بمالید به پوست صورت، زیرا از درختی مبارک است.
  2. در مورد این درخت مبارک روغن زیتون حدیث است پس باید با آن معالجه شوید زیرا درمان بواسیر است.
  3.  در مورد روغن زیتون حدیثی است، پس بخورید و به پوست خود بمالید، زیرا برای بواسیر نافع است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.