خوردن هویج اصفهان باعث از بین رفتن سنگ کلیه می شود

دکتر مایکل گینزبورگ، متخصص تغذیه روسی، تأیید می کند که هویج عملکرد کلیه ها، کبد و به طور کلی سیستم گوارشی را بهبود می بخشد.

مانند سایر سبزیجات ریشه دار، ترشح شیره و صفرا را تحریک می کند و ادرار آور است.

سرشار از پتاسیم است که به افزایش مقدار ادرار کمک می کند و این در مورد پیلونفریت و سایر بیماری های کلیوی مهم است.

هویج اصفهان همچنین حاوی درصد بالایی از ویتامین A است و مشاهده شده افرادی که از کمبود این ویتامین رنج می برند، دچار سنگ کلیه و پیلونفریت می شوند.

دومین مزیت هویج پیشگیری از تومورهای بدخیم است. زیرا بتاکاروتن که در هویج به وفور یافت می شود، یک ماده آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که آسیب DNA را کاهش می دهد و به ترمیم قسمت های آسیب دیده کمک می کند.

بنابراین مصرف روزانه و منظم هویج خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان مانند سرطان روده بزرگ، سرطان سینه و سرطان پروستات را کاهش می دهد.

هویج

هویج علاوه بر این خواص، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، زیرا آنتی اکسیدان‌ها و بتاکاروتن موجود در آن از سلول‌های ایمنی به‌خصوص لنفوسیت‌های T و ماکروفاژها در برابر آسیب محافظت می‌کنند و مقاوم‌تر می‌شوند و این امر باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

و دکتر اضافه می کند، تعداد کمی می دانند که هویج خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.

همچنین خطر آترواسکلروز را کاهش می دهد و پیشرفت آن را کند می کند.

این بدان معنی است که از سکته مغزی، سکته قلبی و سایر بیماری های عروقی جلوگیری می کند.

نتایج مطالعات علمی نشان داده است که هویج سطح کلسترول خون را کاهش می دهد، زیرا خوردن 200 گرم هویج در روز در عرض چند هفته سطح کلسترول بد را تا 11 درصد کاهش می دهد.

هویج انعطاف پذیر و خوشمزه است.

هزاران سال است که از آن برای اهداف دارویی استفاده می شود، زیرا حاوی سطوح بالایی از بتاکاروتن است که در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می شود و رنگ نارنجی متمایز هویج را می دهد و بخش بزرگی از ارزش غذایی آن را تشکیل می دهد.

علاوه بر تأثیرات مثبت بر بینایی، تأثیر شگفت انگیزی بر روی پوست دارد و برای کسانی که تحت رادیوتراپی خارجی قرار می گیرند، مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.